INDRUKWEKKENDE 4 MEI HERDENKING IN BABBERICH.

Ons Oranje-Comité bestaande uit bestuurders van het Gilde St.Jan, de Drumfanfare St.Jan, de Harmonie St.Franciscus en de Dorpsraad-Babberich hebben er weer iets blijvends neergezet. In een relatief korte tijd werd alles in eendrachtige samenwerking voorbereid, het blijvende Herdenkings monument bij de Maria Kapel, de herdenkingsmomenten op drie locaties Babborgaplein, de Middag en de Zwanenwaay, de kransleggingen en ceremonie bij het nieuwe monument, maar zonder de inzet van de vrijwilligers zou het nooit zijn gelukt, zo werd het monument volledig gemaakt inclusief de maquette door Houtzagerij Ross, de locatie werd door Geert Gademan met Henk Dukkerhof geheel in orde gemaakt en dat was veel en vakkundig werk, het resultaat is een aanwinst voor ons dorp, op een rustieke locatie waar je op de zitbank naast het monument kunt genieten van alles eigenlijk: het monument, de rust, de Maria-Kapel en het Babberichse bos.

Dan hebben onze bestuurders van het Gilde St.Jan, de Drumfanfare St.Jan, de Harmonie St.Franciscus en de Dorpsraad -Babberich snel en effectief gehandeld, immers we hadden natuurlijk nog de kers op de taart nodig zoals onze Trompettisten van de Drumfanfare en de Harmonie, de Vendeliers van het Gilde, de bestuursleden van alle vier deelnemers in het Oranje-Comité om vier prachtig in uniform samengestelde groepen te vormen, de media, de krans, de verkeersregelaars, de gemeente Zevenaar, de andere 3 locaties kiezen en dan natuurlijk ernstig rekening houdend met de regels RIVM.

De geplande ceremonie bij de Maria Kapel mocht om 20 uur niet gehouden  worden omdat er volgens de corona regels helaas geen publiek bij aanwezig mocht, vandaar dat wij in overleg met burgemeester Luciën van Riswijk dit om 18 uur hebben gedaan, voor alle zekerheid waren er twee verkeersregelaars aanwezig om zo nodig alles in goede banen te leiden.

Zowel om 18 uur bij het Monument als om 20 uur op de drie locaties in ons dorp is het naar wens verlopen : indrukwekkend, sober, doeltreffend en sfeervol.

Een groot compliment aan allen die er voor gezorgd hebben dat wederom aangetoond is wat wij in Babberich samen tot stand kunnen brengen, we kunnen met zijn allen trots zijn.PHOTO-2020-05-04-21-13-34.jpg

Sponsors

Kom in contact!

Gilde st Jan Babberich
Email: info@gildestjan.nl 

Postadres: PC Hooftstraat 13, 6901 KL Zevenaar